top of page

FREZOWANIE PLEXI I HPL

Wykorzystując zaawansowane technologicznie plotery frezujące, jak również specjalistyczne oprogramowanie do projektowania CAD/CAM, jesteśmy w stanie zrealizować zarówno standardowe, jak i nietypowe rozwiązania z plexi lub HPL. Materiały te dzięki swojej uniwersalności oraz szeregowi właściwości znajdują wszechstronne zastosowanie w produkcji materiałów POS, elementów konceptów wizualnych i nie tylko. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

Frezowanie HPL oraz plexi

Plexi, materiał znany także jako szkło akrylowe, to przezroczyste tworzywo sztuczne o imponujących właściwościach termoplastycznych, dzięki którym łatwo poddaje się je obróbce, a następnie wykorzystuje w różnych środowiskach. HPL to natomiast płyta laminowana, która powstaje w wyniku gorącego prasowania kilku warstw pod wysokim ciśnieniem — co ważne, nie ulega ona rozwarstwieniu podczas dalszej obróbki. Posiadamy nowoczesne plotery umożliwiające precyzyjne frezowanie plexiHPL, a tym samym oferujemy naszym Klientom realizację każdego projektu, niezależnie od stopnia skomplikowania. Zapraszamy do współpracy!

frezowanie

Precyzyjne frezowanie plexi w KB CUT

Łatwość obróbki to niejedyna zaleta plexi. Do niewątpliwych mocnych stron tego tworzywa należy również zaliczyć znakomitą odporność na uszkodzenia mechaniczne, przede wszystkim w postaci pękania lub tłuczenia. W połączeniu z transparentnością sprawia to, że szkło akrylowe bardzo często bywa wykorzystywane jako alternatywa dla podatnego na zniszczenie szkła, zwłaszcza tam, gdzie byłoby ono szczególnie narażone na potłuczenie. Usługa frezowania plexi świadczona przez firmę KB CUT może więc zainteresować Klientów planujących wykonanie rozmaitych wyrobów, od materiałów reklamowych, przez osłony pełniące funkcje sanitarne, po antyramy. Wytrzymałość, przejrzystość, szerokie możliwości wycinania kształtów — jesteśmy pewni, że wyroby ze szkła akrylowego Cię usatysfakcjonują.

HPL — tworzywo o wszechstronnych zastosowaniach

Poza frezowaniem plexi oferujemy też obróbkę HPL, a więc tworzywa mającego niezwykle szerokie zastosowania. Możliwość wykonania wyrobów z płyty laminowanej w różnorodnych wariantach stylistycznych sprawia, że bywają one wykorzystywane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Z HPL przygotowuje się między innymi płyty elewacyjne, zabudowy balkonowe, okładziny meblowe, przegrody dla biur typu open space, a nawet materiały do obudowania blatów kuchennych bądź łazienkowych. Współpraca z naszą firmą w zakresie frezowania HPL pozwoli więc zrealizować najróżniejsze, oryginalne projekty. Skontaktuj się z nami!

bottom of page